خانه «=« مقالات سایت «=« سینما ورسانه «=« مردی در آرزوی خانم پنجم

مردی در آرزوی خانم پنجم

فیلم افغانی“مردی در آرزوی خانم پنجم” برای کسب جایزه در جشنوارۀ جهانی بوستون ایالات متحده امریکا و استرالیا نامزده شده است.

تهیه کننده این فیلم گفته است که این فیلم برای بدست آوردن جایزه با بیش از دوهزار فیلم دیگر در دنیا به رقابت می پردازد.فیلم سینمایی

این فیلم در ولایت های فاریاب و بلخ ساخته شده است.

فیلم مردی در آرزوی خانم پنجم که یک ساعت و سی دقیقه است چگونگی خشونت در برابر زنان و تلاش مردی را برای بدست آوردن خانم پنجم به تصویر می کشاند.

این فیلم از سوی صدیق عابدی در مدت یک سال ساخته شده است و در جشنواره های جهانی که در ایالت متحد امریکا، استرالیا برگزار میشود نیز نامزده شده است.

دایرکتر فیلم مردی در آرزوی خانم پنجم، صدیق عابدی گفته است که : « این فیلم از میان ۲۵۰۰ فلم دیگر برای نامزد شدن برای جشنوارۀ جهانی بوستون امریکا و همچنان برای جشنوارۀ فرانسه و جشنوارۀ آسترالیا انتخاب شده است.»

وی افزوده است که: « من مطمین هستم این فیلم یک پیام خوب برای جهان پیش خواهد نمود و این فلم بیانگر فرهنگی سنتی افغانستان می باشد.»

درهمین حال تهیه کنندۀ این فلم از نبود سرمایه گزاری ها در بخش سینما و ازعدم همکاری حکومت برای توسعۀ سینما درکشور انتقاد میکند.

 

در این فیلم جذاب حدود هفتاد درصد هنر پیشه های افغان هنرنمایی کرده اند و شماری از بازیگران سینمای خارجی نیز در این فیلم نقش داشته اند. منبع: بخش فرهنگ و هنر – سینما و تئاتر تلویزیون طلوع.

image_pdfپی دی افimage_printچاپ
به کانال تلگرام ما بپیوندید
x

شاید بپسندید

افغانستان رنگین کمان اقوام

افغانستان از اقوام مختلفی تشکیل شده و امار ها یی ...

از فروشگاه ما دیدن فرمایید رد کردن