خانه «=« اخبار «=« رونمایی نفیس‌ترین قرآن‌پارچه ای در غرفه‌افغانستان دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن وعترت مشهد

رونمایی نفیس‌ترین قرآن‌پارچه ای در غرفه‌افغانستان دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن وعترت مشهد

قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله، نازل گردیده است. مسلمانان، قرآن را بزرگترین معجزهٔ محمد و روشن‌ترین دلیل بر پیامبری او می‌دانند.[۲] قرآن اصلی‌ترین منبع وحی در اسلام به شمار می‌آید و به زبان عربی است.

به باور کسانی که به فرازمینی بودن این کتاب اعتقاد دارند «قرآن رساترین بیان است و از نظر موسیقی و وزن لفظی، در لغات و جملاتش نشانه‌های وحیانی ربانی مشهود است. وزنش نه وزن شعر است نه نثر، بلکه هر دو و برتر از هر دو است، در حدّی که در توان غیر خدا نیست، وزن و لفظ آن به گونه‌ای تناسب و انسجام با معنا دارد که گوئی معناهایش در آن تجسم یافته است.

در این بین افرادی یابیده میشوند که در این راه با تحمل سختیهای بسیار کاری بس شگرف و عظیم برای قرآن انجام میدهند و خانم مرضیه حسینی یکی از این افراد است.

این بانوی افغانستانی با همت وتلاشی وصف ناپذیر یک جزء کلام الله را با پارچه بوجود آورده است بدین صورت که باگذاردن دوسال وقت برروی این اثر گرانسنگ و هویه کاری که انجام داده تمام حروف قرآن را ابتدا برش زده وبعد با هویه برروی زمینه مخمل چسبانیده است.

خانم حسینی با تحمل سختیهای فراوان توانسته با مصرف ۲۸۰ مترپارچه این اثر عظیم را به جامعه قرآنی تقدیم کند.این اثر دردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن وعترت مشهد، در غرفه افغانستان رونمایی شد. تصاویری که مشاهده مینمایید استقبال بازدید کنندگان از این اثر را نشان میدهد.

image_pdfپی دی افimage_printچاپ
به کانال تلگرام ما بپیوندید
x

شاید بپسندید

افغانستان رنگین کمان اقوام

افغانستان از اقوام مختلفی تشکیل شده و امار ها یی ...

از فروشگاه ما دیدن فرمایید رد کردن