خانه «=« اخبار «=« آغاز عملیات بازپس‌گیری شهر سنجار از داعش

آغاز عملیات بازپس‌گیری شهر سنجار از داعش

شبه‌نظامیان کرد عملیات بازپس‌گیری شهر سنجار از گروه داعش با حمایت هوایی جنگنده‌های آمریکایی آغاز کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، شورای امنیت اقلیم کردستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که ۷ هزار و ۵۰۰ پیشمرگه کرد از سه جبهه وارد جنگ با نیروهای داعش شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه از منطقه درگیری گزارش می‌دهد که ستون‌های دود در فضای شهر سنجار به چشم می‌خورد و درگیری در منطقه به شدت ادامه دارد.

گروه داعششهر سنجار را بیش از یک سال پیش به اشغال خود در آورد و با کشتن صدها غیرنظامی باعث شد تا ده‌ها هزار تن از اقلیت ایزدی از این شهر آواره شوند.

شهر سنجار از اهمیت نظامی بالایی برخوردار است. این شهر بین موصل سومین شهر بزرگ عراق و مناطقی در سوریه واقع شده که در اشغال  گروه داعش هستند.

image_pdfپی دی افimage_printچاپ
شبه‌نظامیان کرد عملیات بازپس‌گیری شهر سنجار از گروه داعش با حمایت هوایی جنگنده‌های آمریکایی آغاز کردند. به گزارش آسوشیتدپرس، شورای امنیت اقلیم کردستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که ۷ هزار و ۵۰۰ پیشمرگه کرد از سه جبهه وارد جنگ با نیروهای داعش شده‌اند. خبرگزاری فرانسه از منطقه درگیری گزارش می‌دهد که ستون‌های دود در فضای شهر سنجار به چشم می‌خورد و درگیری در منطقه به شدت ادامه دارد. گروه داعششهر سنجار را بیش از یک سال پیش به اشغال خود در آورد و با کشتن صدها غیرنظامی باعث شد تا ده‌ها هزار تن از اقلیت ایزدی از این شهر آواره…

بررسی کلی

به کانال تلگرام ما بپیوندید
x

شاید بپسندید

ارتشِ غنی زیر بیرق داعش

داعش که در سوریه و عراق توانست به امارت برسد ...

از فروشگاه ما دیدن فرمایید رد کردن