خانه «=« اخبار «=« کشورهای بالقان تنها به پناهجویان افغانستان، سوریه، عراق و اجازه عبور می دهند

کشورهای بالقان تنها به پناهجویان افغانستان، سوریه، عراق و اجازه عبور می دهند

۸۱۷۴۹۰۸۰-۷۰۱۴۵۶۵۳کشورهای حوزۀ بالقان دیگر هر پناهجویی را اجازه نمی دهد به سفر خود به شمال و غرب اروپا ادامه بدهد. تنها به آوارگان کشورهای سوریه، عراق و افغانستان این اجازه داده می شود و پناهجویان از افریقا و جنوب آسیا رد می گردند.

چندین کشور حوزه بالقان تصمیم اتخاذ کرده اند که دیگر هر پناهجویی را به خاک خود راه نداده و مانع ادامۀ سفر برخی از پناهجویان شوند. به اساس معلومات کمیساریای عالی متحد در امور پناهجویان (یو.ان.اچ.سی.آر.)، صربستان و مقدونیه کسانی را که از خاورمیانه و یا افغانستان نباشند، رد می کنند. دلیل آن تصمیم سلوانیا، که عضو اتحادیۀ اروپا است، گفته شده است که در آینده “پناهجویان اقتصادی” را باز می گرداند. از ماه ها به این طرف صدها هزار نفر از “مسیر بالقان” به سمت اروپای شمالی می روند. بیشتر این افراد از سوریه، عراق و افغانستان اند. الکساندر وولین مأمور حکومت صربستان در امور پناهجویان می گوید: “ما هیچ کسی را که به سفر خود ادامه داده نمی تواند، به خاک صربستان راه نمی دهیم”.
به قول کمیساریای ملل متحد در امور پناهندگان، مقامات صربی در مرز با کرواسیا مانع ادامۀ سفر حدود ۴۰۰ تن گردیده اند. یک پولیس در گذرگاه مرزی زید گفت که دستور دریافت کرده اند که پناهجویان الجزایر، تونس، مراکش، بنگله دیش، پاکستان و سومالیا را نگذارند که سوار قطارها به سوی کرواسیا شوند. کسانی که متوقف ساخته شده اند، به یک اردوگاه منتقل گردیده اند.

مهاجرانی که تلاش کرده اند پای پیاده از مرز بگذرند، به گفتۀ “یو. ان. اچ. سی. آر” از سوی پولیس کرواسیا متوقف ساخته شده اند. گفته شده است که پناهجویان دیگر در ساحۀ حایل میان مقدونیه و یونان گیر مانده اند. در آنجا مقامات مقدونیه برای احداث یک دیوار مرزی آمادگی می گیرند.

یک سخنگوی پولیس سلوانیا تأیید کرده است که حالا تنها به آن کسانی اجازۀ ادامۀ سفر داده می شود که از کشور های درگیر جنگ های مسلحانه می آیند. این سخنگو افزوده است که پناهجویان اقتصادی به کرواسیا بازگردانده می شوند. وزارت دفاع سلوانیا اعلام کرده است که نیرو های احتیاطی اردو باید برای تسلط بر هجوم پناهجویان کمک کنند.

منبع: دویچه وله

image_pdfپی دی افimage_printچاپ
کشورهای حوزۀ بالقان دیگر هر پناهجویی را اجازه نمی دهد به سفر خود به شمال و غرب اروپا ادامه بدهد. تنها به آوارگان کشورهای سوریه، عراق و افغانستان این اجازه داده می شود و پناهجویان از افریقا و جنوب آسیا رد می گردند. چندین کشور حوزه بالقان تصمیم اتخاذ کرده اند که دیگر هر پناهجویی را به خاک خود راه نداده و مانع ادامۀ سفر برخی از پناهجویان شوند. به اساس معلومات کمیساریای عالی متحد در امور پناهجویان (یو.ان.اچ.سی.آر.)، صربستان و مقدونیه کسانی را که از خاورمیانه و یا افغانستان نباشند، رد می کنند. دلیل آن تصمیم سلوانیا، که عضو…

بررسی کلی

به کانال تلگرام ما بپیوندید
x

شاید بپسندید

پوتین تصمیم ندارد تا سربازان روس خاک سوریه ترک را کنند

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در جلسه سالانه پرسش و ...

از فروشگاه ما دیدن فرمایید رد کردن