خانه «=« اخبار «=« پوتین: وضعیت افغانستان بشدت نگران کننده است

پوتین: وضعیت افغانستان بشدت نگران کننده است

رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه گفت: نیاز به اقدام های گسترده برای کمک به افغانستان با هدف مقابله با تهدیدها و چالش هایی همچون تروریسم، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر وجود دارد.

پوتین روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرگزاری های روسیا سگودنیا و IANS هند در آستانه سفر خود به این کشور که شنبه آغاز می شود، گفت: اوضاع در مناطق میانی هند و روسیه متشنج بوده و در این میان وضعیت افغانستان موجب نگرانی شدید شده است.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به خودنمایی تروریست ها و افراط گرایان در افغانستان و ارتکاب اعمال تروریستی در این کشور، اظهار کرد: روسیه و هند برای لزوم حمایت از تلاش های به منظور دستیابی به سازش ملی در افغانستان مطابق معیارهای بین المللی اتفاق نظر دارند.

پوتین همچنین بر عزم روسیه برای توسعه همکاری ها منطقه ای به منظور مقابله با تهدیدهای امنیتی موجود و یافتن راهکارهای حل و فصل مسائل تاکید کرد.

ایرنا نوشت: افغانستان به تازگی شاهد موج جدیدی از افزایش فعالیت های تروریست ها شده است که تاکنون جان شمار زیادی از شهروندان این کشور را گرفته است.

تازه ترین حمله تروریستی در افغانستان شامگاه سه شنبه رخ داد که مهاجمان مسلح به جمعیت عزادار در زیارتگاه سخی در غرب کابل حمله کردند.

در جریان این اقدام و همچنین درگیری تروریست ها با ماموران ۱۴ تن از جمله یک فرمانده پلیس کشته و دهها نفر دیگر زخمی شد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سازمان های اطلاعاتی آمریکا با هدف ادامه حضور نیروهای خود در افغانستان به منظور کنترل منطقه، پشت این وقایع قرار دارند و از طریق گروه های تروریستی همچون داعش که خود در شکل گیری آن نقش داشته اند، اقدام می کنند.

image_pdfپی دی افimage_printچاپ
رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه گفت: نیاز به اقدام های گسترده برای کمک به افغانستان با هدف مقابله با تهدیدها و چالش هایی همچون تروریسم، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر وجود دارد. پوتین روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرگزاری های روسیا سگودنیا و IANS هند در آستانه سفر خود به این کشور که شنبه آغاز می شود، گفت: اوضاع در مناطق میانی هند و روسیه متشنج بوده و در این میان وضعیت افغانستان موجب نگرانی شدید شده است. رئیس جمهوری روسیه با اشاره به خودنمایی تروریست ها و افراط گرایان در افغانستان و ارتکاب اعمال تروریستی در این…

بررسی کلی

به کانال تلگرام ما بپیوندید
x

شاید بپسندید

پوتین تصمیم ندارد تا سربازان روس خاک سوریه ترک را کنند

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در جلسه سالانه پرسش و ...

از فروشگاه ما دیدن فرمایید رد کردن