خانه «=« اخبار «=« پنجمین کنفرانس بین المللی گفتگوهای امنیتی هرات آغاز شد

پنجمین کنفرانس بین المللی گفتگوهای امنیتی هرات آغاز شد

پنجمین کنفرانس بین المللی گفتگوهای امنیتی هرات آغاز شدپنجمین کنفرانس بین‌المللی گفتگوهای امنیتی هرات تحت عنوان “خشونت و نظم سیاسی” برای بررسی زمینه‌های اعتمادسازی و همکاری‎های امنیتی، اقتصادی و فرهنگی در منطقه، امروز در شهر هرات آغاز به کار کرد.
نمایندگان دیپلماتیک و نهادهای تحقیقاتی ۱۵ کشور منطقه و جهان از جمله مقام‌های دیپلماتیک و امنیتی کشورهای ایران، پاکستان، تاجیکستان، هندوستان، روسیه، فرانسه، چین، انگلستان، ترکیه، سازمان ملل و سازمان ناتو در این نشست حضور دارند.
داود مرادیان، رئیس موسسه مطالعات استراتژیک افغانستان، که میزبان این نشست است، در یک نشست خبری گفت که تفاهم و اعتمادسازی در منطقه هدف اصلی این کنفرانس است.
او، افزود: “ما در این کنفرانس دنبال دست آورد نیستیم بلکه ما در پی تفاهم هستیم، تفاهمی که از راه گفتگو بدست می آید.”
به گفته ی وی،  در این کنفرانس تمامی نماینده های طرفین منازعه افغانستان از جمله اسدالله درانی رئیس پیشین شبکه استبخباراتی پاکستا (I.S.I )، ملا عبدالسلام ضعیف سفیر اسبق طالبان در پاکستان و همچنان یک جنرال سه ستاره ای کشور هندوستان و معاون وزیر خارجه ایران حضور دارند.
در این کنفرانس رنگین دادفر سپنتا مشاور پیشین امنیت ملی کشور نیز به تحلیل وضعیت امنیتی منطقه وجهان پرداخت ونظم سیاسی جهانی را مبتنی براعتماد و تفاهم این کشورها عنوان کرد.
همچنان محمد آصف رحیمی والی هرات ازتمامی شرکت کننده گان  ونماینده گان کشورهای منطقه خواست  تا برای ایجاد یک اجماع بزرگ به منظور دست یابی به صلح منطقوی تلاش ورزند.
مسولان برگزاری این کنفرانس بین المللی در هرات می گویند قرار است در حاشیه این کنفرانس، نشستهای دو و سه جانبه میان کشورهای افغانستان، پاکستان، هندوستان و ایران در هرات برگزار شود.

image_pdfپی دی افimage_printچاپ
به کانال تلگرام ما بپیوندید
x

شاید بپسندید

ریاست مخابرات هرات برای توزیع پاسپورت از یک سیستم جدید کار می‎گیرد

ریاست مخابرات ولایت هرات اخیراً سیستمی را روی دست گرفته ...

از فروشگاه ما دیدن فرمایید رد کردن